Real Madrid sa rozhodol vyhrať znova UCL; Skupina C je najťažšia

Liga majstrov UEFA Champions League sa konala vo štvrtok v Monaku Detské Futbalove Dresy. Tu sú päť najlepších pekárov.
 
- Dvojnásobný šampión obrany Real Madrid sa usiluje o troch rašelinových sľubov, pretože 12-krát víťazi európskeho pohára vytiahli jednu z najťažších skupín. Madrid, ktorý má najväčšiu šancu získať trofej (o 18 percent) podľa indexu FiveThirty Eight Soccer Power, bol vylosovaný v skupine H spolu s nemeckým Borussia Dortmund, anglicky Tottenham Hotspur a APOEL Nicosia na Cypre.
 
Je to druhá sezóna, v ktorej sa stretnú Madrid a Dortmund. S týmito dvoma zápasmi sa kluby v posledných šiestich vydaniach stretnú 10 krát. Zápas tiež znamená, že Gareth Bale bude čeliť svojmu starému tímu Spurs, ktorý ho prenesie do Realu Madrid v roku 2013 na rekordných 145 miliónov dolárov po šiestich sezónach.
 
- Barcelona sa tiež stretne so starým nepriateľom v skupine. Ich súperi skupiny D sú Sporting CP, Olympiakos a Juventus, ktorých porazili vo finále v roku 2015 a vyhrali svoj piaty európsky pohár a štvrtý ročník Ligy majstrov. To je jediný barcelonský UCL, ktorý zvíťazil nad Juventusom na piatich stretnutiach. V minulom roku Taliani eliminovali Barcelona 3-0 v súhrne na štvrťfinále.
 
- Najdrahší hráč na svete, Neymar, a jeho nový tím, Paris Saint-Germain, boli vylosovaní v skupine B spolu s päťnásobným šampiónom európskeho pohára Bayern Mníchov, belgickým šampiónom Anderlechtom a škótskymi víťazmi v keltskom klube.
 
Skupina B je jednou zo štyroch skupín s víťazmi viacerých európskych pohárov (Bayern a Kelt). Ďalšími sú skupiny A (Benfica a Man United), D (Juventus a Barcelona) a H (Real Madrid a Dortmund). B je jediná skupina s dvoma tímami (PSG a Bayern), ktoré majú dvojcifernú šancu vyhrať titul, podľa SPI.
 
- Najťažšia skupina v tomto vydaní, pokiaľ ide o najviac vyrovnanú skupinu, musí byť skupina C, ktorá obsahuje tri tímy s viac ako 60% pravdepodobnosťou dosiahnuť kolo 16 (Atletico Madrid, Chelsea a Rómovia). Zároveň v skupine, podľa SPI, je Qarabag FK. S menej ako 1 percentnou príležitosťou na pokrok, môže prvý účastník rezervovať cestu späť do Azerbajdžanu skôr, ako dúfali.
 
- Podľa Bet365.com je Real Madrid 7-2 obľúbený Lacné Deti Real Madrid 16/17 Domáci, aby sa stal prvým tímom od Bayernu v Mníchove v rokoch 1973-76, aby vyhral tri po sebe nasledujúce tituly v Európskom pohári. Druhou výhodou sú Barcelona, ​​Bayern Mníchov a PSG (7-1). Žiadny iný klub nemá kratšie kurzy ako 11-1.