Ousmane Dembele: Robil som to, čo som musel urobiť pre Barcelonu

Ousmane Dembele hovorí, že vynechal tréning v Borussia Dortmund, futbalove dresy na predaj aby presadil prechod do Barcelony, pretože vedel, že bude ľutovať, že stratil možnosť zapojiť sa do katalánskeho klubu.
 
Dembele bol pozastavený a údajne pokutovaný Dortmundom minulý mesiac po chytení tréningu s klubom v snahe vynútiť jeho prechod na Barca.
 
20-ročný, ktorý sa tiež vrátil do svojho rodného Francúzska, aby pomohol urýchliť prevod, nakoniec podpísal Barca za 105 miliónov eur a hovorí, že je rád, že urobil to, čo urobil, aby zabezpečil tento krok.
 
"Bol som uvoľnený, bola to otázka rokovania medzi Barcou a Borussia," povedal Dembele pre šport. "Vedel som, že musím mať trpezlivosť.
 
"Rozhodol som sa prestať trénovať, nechcel som ísť, hľadal som zámienku, aby som nešiel.
 
"Ak to nepomohlo a ja som neurobil svoju úlohu, aby som sa presťahoval do Barca, teraz by som kričal fakt, že tu nie som."
 
Barcelona sa zaujímalo o podpísanie Dembeleho vlani v lete, ale vpred sa rozhodol opustiť Rennes pre Borussia Dortmund - pohyb, ktorý považuje za správne pre túto etapu svojej kariéry.
 
"Chcel som sa naučiť, hrať hry Ligy majstrov, vedieť, čo to bola súťaž, hrať celú sezónu s veľkým tímom, hrať pravidelne, rozvíjať sa," povedal.
 
"V Barcelone by som sa veľa naučila v tréningu, ale zastavila by môj postup. Našťastie Barcelona sa vrátila po druhý raz a tentokrát som nemohla nechať vlak prešiel."
 
Dembele hovorí, že začal podporovať Barcelonu vo veku ôsmich rokov a to bolo počas zápasu Ligy majstrov proti Arsenalu v roku 2010, že si naozaj uvedomil brilantnosť Lionela Messiho.
 
"V prvej etape sa Barcelona nepodarilo skvelo, ale v druhej etape sa podarilo dosiahnuť skvelý výkon so štyrmi gólmi od Messiho - to bolo, keď som si uvedomil, že Messi nie je z tohto sveta, to bolo neuveriteľné," povedal Dembele. "Messi vždy hrá na úžasnej úrovni, je to najlepší hráč v histórii."